ارتجال

ارتجال

۱۴ مطلب در فروردين ۱۳۹۷ ثبت شده است

#جبهه_اقدام

چه اتفاقی باعث شده که دولت به فکر فیلتر تلگرام بی افتد...؟؟؟!!!


از گوشه و کنار شنیده می شود مسئولین زمان مسدود شدن تلگرام را نزدیک می بینند و اشاره می کنند این امر به زودی صورت خواهد گرفت، مگر چه تغییری حاصل شده است که مسئولین به فکر مسدود کردن این پیام رسان افتاده اند؟ 


از زمان ظهور این پیام رسان مگر تغییری حاصل شده است که مسئولین به فکر افتاده اند؟ 

پاول دروف و شرکایش که تغییر نکرده اند، پس چه شده که مسئولین به فکر افتاده اند؟


 مسئولین کشور در این چند سال تغییر نکرده اند، پس چه شده که مسئولین به فکر افتاده اند؟ 


مقام معظم رهبری سالهاست که حمایت از کالا و تولید ایرانی را سفارش می‌کنند، پس چه شده که مسئولین به فکر افتاده اند؟ 


نحوه جاسوسی ها و ناامنی ها که تغییر نکرده اند، پس چه شد که مسئولین به فکر افتاده اند؟ 

 

معاندین همچنان به دشمنی خود ادامه می دهند، پس چه شده که مسئولین به فکر افتاده اند؟ 


با آغاز سال جدید پاول دوروف اعلام کرده است "اقتصاد ایران را نشانه گرفته ایم".

 تهدید بعدی آنها اقتصاد ایران است. پس اتفاقی در راه است که مسئولین به فکر افتاده اند. 

براستی چرا زمانی که مسئولین پیام رسان تلگرام اعلام می‌کنند که ارز دیجیتالی جدیدی  به نام گرام را وارد بازار می کنیم، مسئولین به فکر افتاده اند؟ 


 چند سالی است که اطلاعات کاربران به تاراج می‌رود اما مسئولین در خواب بودند. حال که پاول دروف به صراحت اعلام جنگ اقتصادی با ایران را کرده است به فکر افتاده اند؟!!

امیرالمؤمنین علی علیه السلام فرمود: کسی که به هنگام یاری ولیّ (رهبر) خود، بخوابد با لگد دشمن از خواب بیدار خواهد شد.1


آیا اکنون براستی برای حفاظت از اقتصاد ایران علم فیلتر تلگرام را برداشته اند یا منافع خودشان به خطر افتاده است؟؟؟!!!

  در هر صورت ماهی را هر وقت از آب بگیریم تازه است.

 باشد که دیگر اجازه ندهیم این نجس افزار صهیونیستی بیش از این به کشور لطمه وارد کند آن هم به اقتصاد بیمارگونه کشور که خود در بحران رکود قرار دارد.

1_ عیون الحکم و المواعظ (للیثی)، ص: 441.

❇❇❇❇❇

 جبهه اقدام انقلاب اسلامی

sapp.ir/jebheeqdam

  ذکر منبع الزامی است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ فروردين ۹۷ ، ۱۹:۵۱
ERTEJAL ERTEJALI

کجا باگ دارد...؟؟؟آمریکا؛ پیام رسان ایرانی سروش را از اپ استور حذف کرد...خبری که بارها به گوش رسیده و برای بسیاری از مردم آنهم در این وضع معیشتی و اقتصادی که حاصل خیانت و سوءمدیریت عامدانه ی نفوذی ها در داخل دولت و مجلس بسیار عادی و بی اهمیت می نماید...


اما باید دید سرویس های جاسوسی-تروریستی رژیم صهیونیستی آمریکا به چه علت در این بازده زمانی خاص یک پیام رسان ایرانی را تحمل ننمودند...؟؟؟باید دانست در شرایطی که "سروش" تمرکز خود را برای جذب مخاطب داخلی قرار داده است و عملاً و علناً هیچ ضریب نفوذی در خارج از مرزهای جمهوی اسلامی ایران ندارد و قطع به یقین در محیط آمریکای اشغالی نیز کاربرانی ندارد چه دلیلی وجود داشته که رژیم صهیونیستی آمریکا را وادار به چنین عمل مذبوحانه ای نماید...؟؟؟


واقعیت امر آنست که در نظام حاکمیتی رژیم صهیونیستی و جنایتکار آمریکا در مقابل هر نوع پیشرفت دشمنان خود سیاستی واحد به معنای برخورد قاطع و صریح وجود دارد که تنها در نوع روش و تاکتیک واکنش و عکس العمل ممکن است دچار اختلاف نظر شوند اما هیچگاه در اصل موضوع دچار تردید نمی گردند...به گواه تاریخ رژیم های استکباری هر نوع استقلال همراه با عزت در مسیر نفی سلطه و سلطه گران را به علت خوی استثمارگری خود محل مخاطره منافع خویش می دیدند و همچنان نیز همینگونه است...از زمان مطرح شدن احتمال فیلترینگ جنگ افزار اینترنتی-صهیونیستی تلگرام شاهد ضجه ها، آه و ناله و تهدیدات رسمی و غیر رسمی دشمنان قسم خورده انسانیت و نظام مقدس اسلامی هستیم که خشم و عصبانیت خود را حتی از اخبار محتمل این مسئله به صراحت علنی نموده اند...همانطور که میدانید در روزهای گذشته شاهد حملات سایبری، تهدیدات مضاعف در سه حوزه جنگ نرم، جنگ نیمه سخت و جنگ سخت و همچنین عمل مذبوحانه اخیر در برخورد با پیام رسان های ایرانی در اپ استورها به اصطلاح بین المللی متعلق به سرویس های جاسوسی-تروریستی رژیم های صهیونیستی بوده ایم...در آخرین مصاحبه ی سید میثم سید صالحی مدیر پیام رسان سروش در گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما وی اظهار داشت ما هم اکنون 4 میلیون عضو داشته و زیرساخت آماده جهت ارائه خدمات به 20 میلیون نفر را نیز وجود دارد...و این یعنی استقلال...و استقلال یعنی نفی سلطه رژیم های مستکبر عالم...اگر امروز و در این برهه حساس، پیام رسان ایرانی سروش بدین شکل و به بهانه ی واهی تحریم ها(که معلوم نیست رهاورد عهدنامه ننگین و خسارت محض برجام و اکاذیب دولت روحانی در مورد رفع تحریم ها چه شد...!!!) از اپ استور حذف می گردد باید در این حس استقلال طلبی و پیشرفت در این عرصه و روحیه و باور مقاومت خودمان جستجو نمائیم...آنها حذف و فیلترینگ تلگرام صهیونیستی و بریده شدن دستان به خون مظلومان تاریخ آلوده شده ی خویش از اطلاعات گرانبهای ملت مارا احساس کرده اند و باید به هر طریقی به همراه نفوذی های تصمیم ساز و تصمیم گیرشان در داخل کشور دست به هر دستاویزی جهت به زعم خودشان مقابله با چنین وضعی بزنند...پهپاد جاسوس و کاغذی دشمن در حال سقوط است...و سروش های ایرانی چنان دیوارهای صوتی حریم اتاق فکرهای شیشه ای و شیطانی دشمن را شکسته اند که چنین اعمال رقت باری از سوی آنان طبیعی است...دشمن عزادار است درک کنید...اما باگ اصلی جای دیگری است...باگ در جریان های نفوذی داخلیست که تمام توان خویش را معطوف خوش خدمتی و امتثال امر اربابان خود در سرویس های جاسوسی-ترورسیتی رژیم های صهیونیستی ساخته اند...و تا این جماعت خائنِ ملعون بر مسند تصمیم سازی و تصمیم گیری تکیه داده اند دشمن همچنان امید دارد...


ما إن شاء الله اراده کرده ایم در مقابل نفوذ موردی و نفوذ جریانی دشمنان داخلی و خارجی خواهیم ایستاد چنانکه اهل اقدامیم...


سید مقداد صادقی تحلیل گر ارشد فضای مجازی


جبهه اقدام انقلاب اسلامی


https://Sapp.ir/Jebheeqdam


ذکر منبع الزامی است


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ فروردين ۹۷ ، ۱۹:۴۴
ERTEJAL ERTEJALI

#جبهه_اقدام

یادداشت؛

رگبار شبهات دروغین از مسلسل دشمن

آب در آسیاب دشمن


بسیارند کسانی که به بهانه توهم تأثیر گذاری برای مقابله با شبهات در زمین دشمن باقی مانده اند و خواسته یا ناخواسته آب به آسیاب دشمن می ریزند. دشمنان در این فضا با شایعه سازی و ایجاد شبهات همچنان در حال حمله هستند و ما همیشه در حالت پدافند و پاسخگویی...

در حالی که پدافند همیشه در این فضا قادر به دفع حمله نیست. چون در زمینی که توسط دشمن طراحی شده و با قواعد خودش مدیریت می شود، دیگر پدافند قادر به دفع شایعات و فرافکنی دورغین نمی باشد. اینکه افراد با صرف زمان زیادی شبهات دروغ را پاسخ می دهند، خطای تحمیل شده دشمن و پذیرفته شده از طرف حزب اللهی ها است. یعنی اجازه می دهند دشمن شبهه سازی کند و آنان پاسخ دهند!!! در حالی که نمی دانند در خوشبینانه ترین حالت، این کار تنها اتلاف وقت و سواری دادن و کمک مالی و اطلاعاتی به دشمنان است.

مرضیه سادات حسینی؛ کارشناس فضای مجازی

http://jebheeqdam.ir/node/379

❇❇❇❇❇

 جبهه اقدام انقلاب اسلامی

sapp.ir/jebheeqdam

  ذکر منبع الزامی است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ فروردين ۹۷ ، ۱۹:۴۳
ERTEJAL ERTEJALI

#جبهه_اقدام

یادداشت؛

آزادی بی قید و شرط عاملین اصلی فتنه و اغتشاش

امنیت ملی در خطر نابودی


حضرت امام خمینی (ره) در تحریرالوسیله بیان می دارند: «اگر در سکوت علمای دین و رؤسای مذهب (اعلی الله کلمتهم) تقویت ظالم و تأیید او باشد (العیاذ بالله) سکوت کردن بر ایشان حرام است و بر آن ها واجب است اظهار کنند؛ ولو این که در رفع ظلم او مؤثر نباشد».1


مایه تعجب است که مسئولان قوا نسبت به این خلاء امنیتی که اطلاعات کاربران در سطوح فردی و اجتماعی را در اختیار دشمنان اسلام و مسلمین قرار می دهد و از عاملین اصلی فتنه و اغتشاش هستند، سکوت کرده اند. و بعد از هر بار فیلتر شدن، دوباره آن را از فیلتر خارج می کنند


فاطمه رزم آور؛ فعال فضای مجازی

http://jebheeqdam.ir/node/380

❇❇❇❇❇

 جبهه اقدام انقلاب اسلامی

sapp.ir/jebheeqdam

  ذکر منبع الزامی است.


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ فروردين ۹۷ ، ۱۹:۴۱
ERTEJAL ERTEJALI

#جبهه_اقدام

#روزهای_با_تو_بودن 

#قسمت_هشتم

سیدحسین که هنوز مشغول صحافیست بدون اینکه سرش را بلند کند می گوید: "بهت قول میدم اینا تو تلگرام هماهنگ می شدن. برای همین تونستن در برن. تو تلگرام پیاما رمزگذاریه، اینا توش راحتن. حالام هر کی تو تلگرامه، توی جنایات داعش و خون 17نفر ایرانی سهیمه!"


با تعجب نگاهش می کنم و می پرسم: "دستت درد نکنه آقاسید! یعنی چی که من تو جنایت این داعشیا سهیمم؟"


سیدحسین باز هم سرش را از روی حافظی که صحافی می کند، بر نمی دارد.


اما با همان لحن آرام همیشگی ادامه می دهد: "ببین داداشم! این پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی همگیشون کاربر محورن. یعنی اینکه شبکه های اجتماعی، باید دو طرف گوینده و شنونده، یا خواننده و نویسنده داشته باشه تا پیام ها شکل بگیره و به همدیگه متصل بشه و شبکه اجتماعی را به وجود بیاره، پس اگر کاربرا نباشن این نرم افزارها و شبکه های اجتماعی هیچ هویتی ندارن.


خب، هر کاربر با عضویت در این شبکه ها یک واحد به تعداد اعضای اون اضافه می کنه. بعد با بالا رفتن تعداد اعضای اون نرم افزار یا سایت، کم کم اون سایت می تونه ادعا کنه که حوزه تاثیر فراوانی داره.


مثل فیسبوک، که مدیرش ادعا می کنه رئیس جمهور بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور دنیاست و در کنار رهبرای کشورهای دیگه تو جلسات جهانی شرکت می کنه. چون کاربران و اعضای این شبکه اجتماعی در حال حاضر حدود دو میلیارد نفر هستن!!"


بخار از لیوان دمنوش هایمان بلند می شود و بلافاصله خودش را در هوا گم می کند.


حسن در تایید حرف سیدحسین می گوید: "درست مثل این بخارهایی که بلند میشه...

ادامه #قسمت_هشتم در لینک زیر:

jebheeqdam.ir/node/395


🔘⚪🔘⚪🔘⚪🔘⚪🔘⚪

کانال جبهه اقدام در شبکه های مجازی ایرانی 

@jebheeqdam


ذکر منبع الزامی است

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ فروردين ۹۷ ، ۲۳:۰۸
ERTEJAL ERTEJALI

#جبهه_اقدام

#روزهای_با_تو_بودن

 #قسمت_هفتم


 موتور را روی جک می زنم و درحالی که با چشمم خیابان را می کاوم، پیاده می شوم.


هوا نیمه ابری ست و فضای سبز آن طرف خیابان را تازه آب داده اند و بوی خاک و چمن همه جا پیچیده.


زیر لب زمزمه می کنم: "کتابفروشی کاظمی پور" 


 سردر مغازه ها را یکی یکی می خوانم تا پیدایش می کنم. کتابفروشی نسبتا بزرگیست که بیشتر قفسه هایش از پشت شیشه پیداست.


پشت شیشه مغازه، عنوان کتابفروشی کاظمی پور با نور نئون چشمک می زند. با چشمم دنبال پیشخوان می گردم.


سیدحسین پشت میزی چوبی مشغول صحافی ست و حسن درحال کمک به او.


طرفی دیگر هم مردی مسن تر درحال بستن چند کتاب داخل کاغذ کادوهایی با طرح نستعلیق است که به سن و سالش می خورد پدر سیدحسین باشد.


کمی این پا آن پا می کنم؛ نمی دانم چرا تردید افتاده به جانم اما وقتی حسن و سیدحسین را درحال دست تکان دادن می بینم، تمام تردیدهایم فرو می ریزد.


در شیشه ای مغازه را هل می دهم و پا به داخل می گذارم. حسن جلوی پیشخوان ایستاده و دستش را برای دست دادن جلو می آورد: "سلااااامٌ علیکم آسیدمصطفی!"


سیدحسین هم از پشت پیشخوان دستش را دراز می کند و می خندد: "سلام داداش، چه کار خوبی کردی اومدی، کمک لازم داشتیم!"


باد خنک کولر که با قدرت کار می کند و صدایش کتابفروشی را برداشته، حسابی سرحالم می کند.


برای من که انقدر گرمایی ام، بیرون رفتن ساعت 11ظهر خردادماه دشوارترین کار است. اما انجام این کار شاق برای دیدن کسی مثل سیدحسین می ارزد!


دستی به پیشانی ام می کشم و قطرات عرق را پاک می کنم. صدایی از پشت سرم می گوید: "جوون! وانستا جلو باد کولر، عرق کردی، می چایی ها!"


برمی گردم به طرف صدا. همان مرد مسن با لبخند نگاهم می کند: "سلام آقاسید! خوش اومدی پسرم!" با خجالت دست می دهم.


سیدحسین می گوید: "عموجان محمود، مثل پدر برای من!"


به سیدحسین می گویم: "چقدر ازم تعریف کردی که منو میشناسن!"


عمومحمود به جای سیدحسین جواب می دهد: "محاله سید دوست جدید پیدا کنه و من نفهمم!"


حسن سینی دمنوش و شیرینی به دست سر می رسد و با خنده می گوید: "کدوم سید دقیقا؟ اینجا سید زیاد هست!"


بوی عطر خاصی همه جا پیچیده؛ چیزی شبیه بوی عود یا یک خوشبو کننده طبیعی. دکور مغازه ساده است و زیبا. آنقدر ساده که عکس امام خمینی و امام خامنه ای اولین چیزیست که به چشم می خورد.


روی پیشخوان هم البته، عکسی از امام خامنه ای ست که بیشتر به دل می نشیند. از آن عکس های بکر و خودمانی که لبخند آقا را بهتر نشان می دهد. آقا کتاب به دست، کنار قفسه و غرق در لبخند. زیر عکس هم با خط شکسته نوشته: مجنون خنده های تو ام، بیشتر بخند!

http://jebheeqdam.ir/node/394

ادامه داستان در لینک بالا👆


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ فروردين ۹۷ ، ۲۳:۰۸
ERTEJAL ERTEJALI

#جبهه_اقدام

#روزهای_با_تو_بودن 

#قسمت_ششم


اونم بعد یه مدت نوشت: حالا خودتون قضاوت کنین؛ فعالیت در این شبکه های به اصطلاح اجتماعی که توسط دشمنان صهیونیست ما درست شده؛ آیا همکاری با ظالمین و جنایتکاران نیست؟!!


آیا همکاری با متجاوزان به جان و ناموس این ملت نیست؟!!


آیا فعالیت در این نرم افزارهای ضداجتماعی باعث نمیشه که اونها تسلط کامل به تمام امور زندگی ما داشته باشند؟!!


یه دو دو تا چهارتای ساده است! چرا کشورهایی مثل چین و کره و... این جنگ افزارها را بستند؟؟ چرا اجازه فعالیت به اونها را در کشورشان ندادند؟؟؟


اونا نه مسلمان هستند و نه اعتقادات قوی ما را دارند اصلا خدا را قبول ندارن فقط خودشون برای خودشون مهم هستن، پس چرا تلگرام رو در چین فیلتر کردند؟؟


خیلی ساده است چون به ضررشونه. منافع کشورشون به خطر میوفتاد.


خیلی واضح و صریح اعلام کردند که - تلگرام -ابزاری - ضد - دولت - برای - مکالمات - رمز - نگاری - شده - بین - فعالین - حقوق - بشره. به همین سادگی!


تازه الانم نه! یکی دو سال پیش اعلام کردند. اونا که کمونیستن گفتن به ضرر ماست، ما که مسلمونیم و صریحا دستور دینمونه که نباید زیر یوغ دشمن بریم چرا باید این نجس افزارها همچنان تو فضای مجازی کشورمون باز باشه؟؟؟!!!"


مریم با خنده می گوید: "نجس افزار منظورشون تلگرام و اینستاگرامه هااااا" و بعد دوباره از روی موبایلش می خواند:


"آیا به همون دلایل کمونیستا، به ضرر ملت ما نیست؟!!


منافع کشورما را به خطر نمیندازه؟!!"


کلا ظرف شستن را رها کرده ام و به مریم گوش میکنم. مریم سرش را بالا می آورد و چشم غره می رود: "ظرفتو بشور تا بقیه شو بخونم! یک بشقاب برمی دارم و با اسفنج تمیزش می کنم. مریم تشر می زند که: "تمیز بشوریا!"


و ادامه می دهد: "همچنان می نوشت و می فرستاد":


اگر ملت ایران از همه اصول و موازین اسلامى و انقلابى خودش خارج بشه و خونه ی عزت و اعتبار پیامبر و ائمه معصومین - علیهم السلام - را با دستاى خودش نابود کنه. آن وقت، ممکنه جهانخواران اونها را به عنوان یک ملت ضعیف و فقیر و بى فرهنگ به رسمیت بشناسن، ولى در همان حدى که خودشون آقا باشن و ما نوکر، آنها ابرقدرت باشند ما ضعیف، آنها ولى و قیم ما باشن، ما جیره خوار و حافظ منافع آنها، اونها هرگز یک ایران با هویت اسلامى _ ایرانی را تحمل نمی کنند.


مریم نفس تازه می کند و می گوید:...

ادامه #قسمت_ششم در لینک زیر:

jebheeqdam.ir/node/393


🔘⚪🔘⚪🔘⚪🔘⚪🔘⚪

کانال جبهه اقدام در شبکه های مجازی ایرانی 

@jebheeqdam


ذکر منبع الزامی است

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ فروردين ۹۷ ، ۲۳:۰۷
ERTEJAL ERTEJALI

قلعه دیجیتال تلگرام و مدیریت غول های جاسوسی جهان

سید مقداد صادقی تحلیل گر ارشد فضای مجازی...

http://jebheeqdam.ir/user/260

🇮 🇷 🇮 🇷 🇮 🇷 🇮 🇷 🇮 🇷 

کانال جبهه اقدام انقلاب اسلامی 

sapp.ir/jebheeqdam

نشر مطالب کانال بدون لینک اشکال شرعی دارد.

#نشر_حداکثری

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ فروردين ۹۷ ، ۰۷:۳۲
ERTEJAL ERTEJALI

 #جبهه_اقدام

#روزهای_با_تو_بودن

 #قسمت_پنجم


 مادر بشقاب های روی هم گذاشته شده را دستم می دهد و چشمک می زند: "امشب مصطفی ظرفا رو می شوره!"


هرچه بکشم حقم است! یک هفته است رابطه ام را با دنیا قطع کردم و حالا خانواده مخصوصا والده و همشیره محترمه می خواهند تلافی اش را حسابی سرم دربیاورند!


ظرف ها را می گیرم و داخل سینک می گذارم. اسفنج را کف می زنم و کمی روی ظرف ها آب می ریزم که خیس بخورند.


مریم راست می گوید، آب بازی و ظرف شستن بهترین موقع برای فکر کردن است!


به حرف های سیدحسین فکر می کنم و علامت سؤالی که بزرگ و بزرگتر می شود.


مریم گوشی به دست وارد آشپزخانه می شود و به کابینت های کنار سینک تکیه می دهد.


در حالی که به جان قاشق و چنگال ها افتاده ام می گویم: "برو اونور خیس میشی الان!"


مریم بی توجه به حرفم غر می زند: "عه عه! کف نریز تو آبای پارچ! این آبا رو جمع کردیم به گلدونا بدیم! اسرافه! نگاه کن! دو روز کار نکشیدیم ازت!... درست بشور اینا که لک داره همش!... چرا پیش بند و دستکش نپوشیدی؟... شیر آبو ببند وقتی کار نداری!"


خیر مثل اینکه تمامی ندارد! من هم نامردی نمی کنم؛ سر شیر آب را کمی می چرخانم به طرفش و از این نعمت الهی بهره مندش می کنم!


جیغش بلند می شود: "عــــــــه! ماماااااان! مصطفی خیسم کرد!" و از تیررسم خارج می شود.


اما باز هم به غرزدن ادامه می دهد: "اگه سرما خوردم پول ویزیت دکترمو تو میدی! بی تربیت کارت داشتم خوب!"


سعی می کنم نخندم: "با دم شیر بازی نکن آبجی کوچیکه!"


"یه جوری میگه آبجی کوچیکه انگار چند سالمه؟! خوبه سه دقیقه ازت کوچیکترما! حالا اگه بذاری کارت داشتم!"


بعد دوباره سر جای قبلش می ایستد و می گوید: "امروز توی یکی از گروهای سروش تبلیغ کانال تلگراممون رو گذاشتم.


یه بنده خدایی سریع گفت: چرا تلگرام؟ گفتم چرا نه؟ اونم یه استدلال هایی آورد که تلگرام صهیونیستیه و اینا. به نظرت راست میگه؟"


جنسمان جور شد! هرجا می روم حرف از این تلگرام است!


اول کمی غیرتی می شوم: "طرف خانم بود یا آقا؟"


با بی حوصلگی می گوید: "تو گروه بودن اولا! دوما جنسیت هیچکدوممون معلوم نبود! سوما بحث علمی بود!"


بعد موبایلش را در می آورد و از روی گفت و گوها می خواند: ما در قرآن آیات زیادی داریم که می فرماید: زیر بار سلطه دشمن نروید.


اول، آیه نفی سبیل «و لن یجعل الله للکافرین علی المؤمنین سبیلاً؛ هرگز خداوند برای کافران نسبت به اهل ایمان راه تسلط را باز نگذاشته و باز نخواهد نمود»1


 یعنی خداوند در قوانین و شریعت اسلام هیچ‌گونه راه نفوذ و تسلط کفار بر مسلمانان را باز نگذاشته و هر گونه راه تسلط کافران بر مسلمانان را بسته.


یعنی در هیچ شرایطى و هیچ فضایی، تسلط کفار بر مسلمانان جایز نیست، حتی در فضای مجازی.


دوم، حرمت اعانه به ظالمه، اکثر فقها تاکید دارند هر نوع کمک رساندن به دولت های ظالم یا افراد جنایتکار و ظالم، حرامه.

http://jebheeqdam.ir/node/392

ادامه قسمت پنجم در لینک بالا👆 

#هر_شب_ساعت_22


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ فروردين ۹۷ ، ۰۷:۱۱
ERTEJAL ERTEJALI


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ فروردين ۹۷ ، ۰۷:۱۰
ERTEJAL ERTEJALI